TOTO JE MŮJ PŘÍBĚH

Jen tak stručně

Ale nevím kde začít. Takže asi úplně od začátku. Narodil jsem se 18. července 1995 v Kolíně. Dostal jsem křestní jméno Rudolf po dědovi. Vyrůstal jsem v nedaleké (od Kolína) vesnici Plaňany, kde jsem navštěvoval mateřskou školu a po sléze i základní školu. Za život na vesnici jsem nesmírně vděčný, prožil jsem tam takové to pravé dětství, odpoutané od městského života. Byla to doba, kdy pro nás neexistovali mobilní telefony, nebylo milión televizních kanálů a připojení k internetu bylo tak pomalé, že bylo rychlejší poslat dopis. A dokonce v této vesničce existoval ještě kousek přírody, dnes už tu toho moc nezbylo, ale na malou procházku to stačí.

11093052_786067351492658_1631273441_n

Ačkoliv jsem zkoušel snad každý sport v žádném jsem se nenašel. Není to prostě nic pro mě. Nejdéle jsem hrál fotbal (něco okolo 7 let), ale spíš jsem chodil jen na tréninky, stavět mě moc nechtěli. Ne že bych se jim divil.

Vždy jsem se tak nějak motal okolo počítačů. Mám o 13 let staršího bratra, takže už v útlém věku jsem se díky němu s tímto zařízením seznámil. A jak roky plynuli, čím dál více jsem své znalosti rozvíjel. Byla to oblast, které jsem rozuměl asi ze všeho nejvíce, takže volbu budoucího studia jsem měl vcelku jasnou. Vybral jsem si školu „Odborná střední škola podnikatelská Kolín s.r.o.“  obor ICT – Aplikace osobních počítačů. Hodně jsem se zde naučil, nejvíce z oblasti webového programování (PHP, HTML, CSS). Jelikož je to hlavně umělecká škola, grafika nešla úplně mimo mě. Rád se učím novým věcem, co mě zajímají a dvouletý vztah s grafičkou mi umožnil nahlédnout hlouběji i do této oblasti. Takže taky občas něco splácám, protože mě to prostě a zkrátka baví. Střední škola mi toho hodně dala a dle mého názoru mě dostatečně připravila na budoucnost. Poznal jsem tam super lidi a zažil to, co by se jinde jen těžko mohlo uskutečnit.

10903371_632963230142191_2056076075_n

Úspěšně jsem odmaturoval, ale dál jsem se nijak nehrnul. První důvod, byl ten že to byla dosti náročná škola a vzala mi hodně volného času, který jsem si chtěl vynahradit. Druhým důvodem bylo to, že jsem měl nějaké plány, které se bohužel nemohli realizovat, protože jsem na ně neměl být sám. No, to jaksi nevyšlo, takže jsem ten čas zbytečně, dá se říci, proflákal. Příští rok se ale chystám na vysokou školu. Zkrátka mi ten život studenta prostě chybí i když vím, že mi to bude víceméně k ničemu, protože se toho vždy naučím víc sám.

Momentálně pracuji na sobě. Konkrétně na své psychice, kterou jsem měl za poslední rok dost rozhozenou, tak se snažím najít správnou cestu a milovat sám sebe.

Miluj sám sebe. Je to největší úspěch kterého můžeš dosáhnout. Nikdo v tobě nedokáže najít tolik, jako ty sám.

11349355_1638190459761499_2097222664_n-1080x900

Občas jsem trochu debil a nikdo mě moc nechápe, ale jsem lidumil a mám v oblibě poznávat nové lidi, takže se mnou jde v pohodě vycházet. Rád jezdím na různé akce se bavit a užívat si život. Samozřejmě se rád napiji… hodně rád. Vysedávat někde v restauraci nebo v baru je mi příjemnější, než být doma sevřen stěnami. Ale mám dny kdy mám náladu být jen doma. Baví mě cestovat, ale nemám žádného cestovatelského partnera, takže když se mi poštěstí, mám z toho vánoce a doufám že toho za život ještě spoustu stihnu.

Co se týče knížek, upřímně moc nečtu, ale miluju lidi, kteří čtou. Divný, já vím. Ale já osobně jsem se v tom nějak nenašel, nebyl jsem k tomu veden a už mi to prostě zůstalo. Když se ale do něčeho pustím, tak to není ze zvědavosti, nýbrž musí mě to už předem zajímat. Jelikož jsem hráč a jsem blázen do série „Zaklínač“, která existuje na základě knížek, tak je čtu a jsem unesenej z toho jak jsou skvělý.

Pokud nerad čteš, ještě si nenašel tu správnou knihu. – J.K. Rowling

12231047_920224061347849_856877560_n

Jsem spíš na filmy a někdy až nechutně moc, prostě filmoholik. Ano vím, že tam toho nikdy nebude tolik jako v knížce a omezuje mě tam představivost. Pokud mám s kým a na co, tak jsem schopen jít třeba i třikrát do týdne do kina. Jít do kina dvakrát na stejný film? Mě to přijde normální. Oblíbení režiséři: David Fincher, Tim Burton, Quentin Tarantino, Christopher Nolan a Ridley Scott. Oblíbení herci: Leonardo DiCaprio, Robert Downey Jr., Johnny Depp, Natalie Portman, Angelina Jolie,  Samuel L. Jackson, … Oblíbené filmy: Interstelar, Pulp Fiction, Klub Rváčů, Star Wars, Harry Potter, Pán Prstenů (i s Hobitem), všechny animáky a milión dalších filmů. (Jo když tak koukám i na téměř neznámý kousky a romanťárny).

Co se týká hudby, tak jsem otevřen asi všemu, jen nemohu vystát tekno a takový ten nejtvrdší metal (nevím jak se nazývá). V současnosti nejvíce poslouchám Indie Rock, Alternativní Rock, Funk, Český Rap, Deep House, Electro Swing a EDM. Konkrétně Alt-J, Freedom Fry, Passion Pit, Funeral Suits. Asi je neznáte, ale pokud ano, máte u mě bod. Od tý elektroniky je mi to tak nějak jedno, tam prostě poslouchám, co se mi líbí. V poslední době mě taky zaujala zpěvačka Daughter, to je trochu pomalejší muzika, ale dobře se u toho odpočívá.

Potom jsem se také rozhodl točit videa na YouTube s cílem lidi rozesmát, informovat, inspirovat a předat zkušenosti. Pomáhá mi to i osobně, protože se u toho vymýšlení, editování a vůbec u všeho, co k tomu patří, stráví nějaký čas a nemusím myslet na život a jeho špatnosti. A tahle stránka bude sloužit jako další ventilování mojí přecpaný palice.

DSC_0006

LEAVE A COMMENT